MP61006-M42
Mfr.Part #
MP61006-M42
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
MP61006-M42
Description
GAAS PIN HERMETIC PILL
Stock
319
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.08pF @ 10V, 1MHz
Current - Max :
50 mA
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C
Package / Case :
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
2Ohm @ 20mA, 1GHz
Supplier Device Package :
Voltage - Peak Reverse (Max) :
100V